Győri oktatói előadói esték 2014 őszén

Oktatói előadói estek!

Tisztelettel meghívjuk a győri egyetemi oktatókat, munkatársakat, doktoranduszokat és hallgatókat a Széchenyi István Egyetemen megrendezésre kerülő előadói estekre.

Az előadásokon a résztvevők a mindennapi munkájukat érintő kérdések megoldásához kaphatnak gyakorlati segítséget.

Az előadások helyszíne: Széchenyi István Egyetem, E épület, VIP terem

Az előadások időpontjai: szerdánként 17-18 óra között

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Részvételi szándékát kérjük, az adott előadás mellett elérhető regisztrációs űrlap kitöltésével jelezze!

Előadások tartalma és az előadók:

Időpont: 2014. november 5.

Előadó: Szoboszlai Beáta – Nők a Tudományban Egyesület, ügyvezető

Címe: A nők felsőoktatásban betöltött szerepe ma és holnap

Ismertető:

Az új biológia tankönyv szerint “a fiúk és a lányok bizonyos szellemi képességekben különbözőek”. Vajon ez igaz? Milyen hatással lehet ez ránk, gyermekeinkre és a jövőre?

Időpont: 2014. november 19.

Előadó: Kaiser János – üzleti coach, személyi edző

Címe: Milyen folyamatokat katalizálhatunk az egyetemen coachokkal?

Ismertető:

Vajon alkalmas-e a coaching módszertanának alkalmazása az egyetemi érában? Milyen szerepei, lehetőségei lehetnek az egyetemi oktatók fejlesztésében az üzleti coachoknak? Tudunk-e katalizálni folyamatokat az egyetemen? Nyújtható-e, s ha igen, akkor milyen támogatás az egyetem menedzsmentjének? Egyáltalán: hogyan fogadja az oktatás fellegvára a külső támogatót? Szervezetidegen? Vagy megkereshetőek-e azok a pontok, ahol növelhető coachokkal az oktatás hatékonysága vagy szinergiája?

Időpont: 2014. november 26.

Előadó: Mérő László – matematikus, pszichológus

Címe: Racionális és nem racionális, de értelmes gondolkodás

Regisztrációs link
2014. november 26. 12 óráig lehet regisztrálni.

Ismertető:

Miben rejlik a racionális gondolkodás ereje, és mik a korlátai, amelyek szükségessé teszik az okosság más formáinak a fennmaradását is? A racionális gondolkodás erejének és korlátainak megismerése segít saját gondolkodásunk mélyebb megértésében, valamint nyitottabbá tesz a mienktől eltérő gondolkodásmódok iránt.

Időpont: 2014. december 3.

Előadó: Import Impro – Improvizációs színház

Címe: ImpróExam - Improvizációs színházi előadás az egyetemről

Ismertető:

Improvizációs színházunk helyi kezdeményezésként 2008 óta színesíti a győri kulturális események kínálatát és szórakoztatja a közönséget. Az elmúlt 7 évben több, mint 100 alkalommal játszottuk interaktív előadásainkat, bejártuk az országot Miskolctól Pécsig. Rögtönzéses játékainkat különböző formátumokban kínáljuk. Mást nem garantálhatunk, mint azt, hogy örömmel fogunk nektek improvizálni!

Előadói Estek

Előadói estek 2015 tavaszán
PÁL FERENC (FERI ATYA)
MÉRŐ LÁSZLÓ
BÓNA LÁSZLÓ
VEKERDY TAMÁS

Események

A Magyar Regionális Tudományi Társaság XV. vándorgyűlése 2017. október 19. - 2017. október 20.
Munkaszüneti nap 2017. október 23.